Історія бібліотеки



  Тишківську сільську і клубну бібліотеки відкрито в 1953 році. Розміщені вони  були  в приміщенні  Народного  дому. В сільській бібліотеці працювали  М.В. Чабан, М. М. Скіцько.
  З 1956 року в бібліотеці працював М. І.Парійчук. При сільському клубі працювала клубна бібліотека. Бібліотекарями були:
-         1953 рік           – Гафія Петрівна Заячківська.
-         1953-1956 рр. – Михайло Іванович Парійчук.
-         1956-1958 рр. – Михайло Іванович Дзьомбак.
-         1958-1959 рр. – Марія Мирославівна Куравська.
-         1959-2001 рр. – Наталія Михайлівна Пищак.
  В 1969 році сільська і клубна бібліотека були об’єднані. Завідуючою бібліотеки призначена Н.М. Пищак.
  У 1973 році на «Кичурі» відкрилася сільська бібліотека №2, яка була розміщена у орендованому приміщенні жилого будинку Івана Михайловича Грималюка. Завідуючою сільської бібліотеки №2  призначена Олена Іванівна Скіцько,яка працювала на цій посаді до 1997 року.




  У 1979 році бібліотека №2 орендує приміщення в житловому будинку Василя Михайловича Романиці.

Читальня №2 знаходилась на «Кичурі»

У 1997 році сільська бібліотека №1 і №2 об’єднані в одну. Завідуючою бібліотеки стала Н. М. Пищак, бібліотекар О. І. Скіцько.
  У 2001 році на посаду завідуючої бібліотеки призначена Марія Дмитрівна Боюк.
  Сільська бібліотека знаходилася у приміщенні Народного Дому на першому поверсі, де був читальний зал, абонемент та книгосховище.
  У 2002 році бібліотеку перенесли у приміщення Народного Дому на  другий поверх, а у 2003 році у перенесено у приміщення Будинку торгівлі на другий поверх.
  У 2013 році у день незалежності України  урочисто відкрито реконструйований будинок культури. Особливої подяки від жителів села того дня удостоївся голова республіканської партії «Собор» Анатолій Матвієнко. Саме з його доброї руки і підтримки голови ОДА Михайла Вишиванюка та голови обласної ради Василя Скрипчука постав красень будинок у Тишківцях.
В новому приміщенні знаходиться і сільська бібліотека, яка гостинно відкрила свої двері для громади.



21 лютого 2014р. в бібліотеці відбулося  урочисте відкриття  Інтернет-центру, за сприяння  Анатолія Сергійовича Матвієнка, який подарував 5 комп’ютерів.









Бібліотека і сучасність


«Кожен з нас може отримати в бібліотеці душевний спокій, втіху в печалі, моральне оновлення і щастя, якщо вміє володіти тим дорогоцінним ключем, який відкриває таємничі двері цієї скарбниці», - писав Джон Леббок. Цей вислів, напевно, якнайкраще репрезентує життя сучасної бібліотеки. Адже бібліотека – це дім, де зосереджені тисячі думок, а бібліотекар – людина, котра ці думки упорядковує і доносить їх до читача.
Протягом багатьох років українці сприймають бібліотеку як осередок культурно-освітнього розвитку громади, знання в якій, в першу чергу, черпаються із друкованої книги. Проте світ невпинно трансформується, і роль бібліотеки – також.
Що таке сучасна бібліотека?  Це комфортний, привітний заклад, що має безліч ресурсів для робочих та повсякденних справ і дозвілля всієї родини.  Це також місце де можна поспілкуватися з друзями, провести ділову зустріч, взяти участь у культурних заходах і забавах для дітей і дорослих.  Такими центрами стають все більше бібліотек  в Україні.
Книгозбірні сьогодні - це інформаційні, культурні, освітні заклади, які роблять важливий внесок у розвиток українського державотворення, сприяючи розбудові громадянського суспільства.
Справжніми помічниками та порадниками на шляху до вершин знань і мудрості народу є бібліотекарі - вірні збирачі духовних скарбів, провідники у світ нового. Кожен бібліотекар - це втілення цілої бібліотеки - джерела цінних ідей, скарбниці світлих думок.
Образ бібліотекаря, його знання, манери, стиль поведінки, багато інших якостей завжди поєднувались з образом бібліотеки .
Професія бібліотекаря вимагає від спеціаліста бути уважним, тактовним, витриманим, а також привабливим, охайним, з почуттям певного обов’язку. Як показують дослідження, цим зовнішнім ознакам читачі надають дуже великого значення.



Професіонал  високого класу  знаходить спільну мову з читачами, приваблює до себе людей, намагається бути уважним при виконанні роботи, терпимим по відношенню до чужої, навіть альтернативної думки, характеру та звичок співрозмовника.
Сільська бібліотека була і залишається установою збереження національної культури, народних традицій і звичаїв, історії свого села. Вона є базою духовності і знань, помічником в освіті, професійній орієнтації, організації дозвілля.
В наш час бібліотека - це центр дитинства, спілкування, набуття і закріплення знань, проведення вільного часу юних користувачів. Від нас, бібліотекарів, великою мірою залежить, який світ і чим наповнений ми зможемо їм відкрити, щоб виросли вони добрими, чуйними, сміливими і розумними. Отже, в своїй роботі намагаємось застосовувати такі форми заходів, на яких діти активно включаються в змагання та конкурси, в яких проявляють розумові та фізичні здібності, вміння грати і вигравати, мистецькі фантазії та художній смак. Навчити дітей насолоджуватися читанням, зробити його привабливим і улюбленим заняттям – ось основне завдання книгозбірень району, які обслуговують дітей. І допомагають в цьому нетрадиційні форми роботи, що сприяють неформальному спілкуванню читачів, цікавому проведенню дозвілля.
Основні завдання бібліотеки:
-            обслуговування читачів за місцем проживання;
-            виховання в читачів інформаційної культури, постійного прагнення до пошуку інформації, формування навичок систематизації та особистої оцінки інформації;
-           всебічне сприяння підвищенню фахової майстерності спеціалістів;
-           виховання мислячого, вдумливого, грамотного книгокористувача;
-           створення комфортного бібліотечного середовища.
              -     виконання основних контрольних показників  роботи і залучення нових користувачів до бібліотеки та          читання ;
             -    підвищення комфортності бібліотечного середовища, позитивного
            -     іміджу бібліотеки,  розвиток бібліотечної реклами;
             -     забезпечення інформаційних потреб користувачів у сфері  освіти, науки, виробництва, організація відпочинку і дозвілля населення   з використанням  всіх ресурсів бібліотеки;
            -     поповнення  та   збереження  бібліотечного  фонду;
             -      на якісно новий рівень   обслуговування користувачів  з  використанням новітніх інформаційних технологій;
            -  стимулювання та підтримка інтересу до бібліотеки, співробітництво з  владними  структурами  та громадськими організаціями;
           -   пробудження творчої думки  бібліотекарів, навчання їх аналізувати та оцінювати свою діяльність
           -   нові  підходи до   організації  краєзнавчої діяльності, наповненням її      новим змістом
           -     пошук  додаткових  джерел фінансування;
          -      зміцнення  і  поповнення матеріально – технічної бази  бібліотек;
Престиж, привабливість, важливість і потрібність бібліотеки, її конкурентноздатність безпосередньо залежать від переліку та якості її послуг і комфортності користування ними. Як сама бібліотека, так і її послуги повинні бути доступними та зручними для всіх груп і категорій користувачів. Саме відповідні організаційні та технологічні нововведення на основі аналізу змін у сфері читацьких інтересів і потреб покращують роботу бібліотеки та підвищують її імідж.
Фонд бібліотеки налічує  57 757 примірників книг та 5 найменувань періодичних видань: газет та журналів. Послугами бібліотеки користуються 637 осіб різних вікових категорій.


24 серпня 2013 року на День Незалежності врочисто відкрито оновлений Будинок культури та бібліотеку-філію, за сприянням Анатолія Матвієнка, депутата Верховної Ради України. «Це - духовний майдан, адже тут і церква, й памятник Романові Шухевичу».